Η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης με συνδιοργανωτές την Περιφέρεια Κρήτης και το Δήμο Ηρακλείου – ΔΟΠΑΦΜΑΗ και με την υποστήριξη του Ε.Α.Κ.Η. (Ελευθερίας) και της Δημοτικής Επιχείρησης Ανάπτυξης Αθλητισμού Ηρακλείου, διοργανώνει τους διασυλλογικούς αγώνες στίβουΚ18 (Ανδρών – Γυναικών).
Οι αγώνες αποτελούν πρόκριση για το αντίστοιχο πανελλήνιο πρωτάθλημα και θα διεξαχθούν στο Ηράκλειο το Σάββατο 29 Απριλίου σε δύο στάδια:
Στο Παγκρήτιο στάδιο και στο Ε.Α.Κ.Η. (Ελευθερίας), σύμφωνα με το συνημμένο πρόγραμμα.
Στους αγώνες θα συμμετέχουν 400 περίπου συνολικά αθλητές και αθλήτριες 14 – 17 ετών, από 21 σωματεία της Κρήτης, από τη Σητεία μέχρι το Καστέλι Κισάμου.
![Το Σάββατο 29 Απριλίου οι διασυλλογικοί αγώνες στίβου Κ18 2 Bildschirmfoto 2023 04 28 um 16.20.05](https://thenewhellenictimes.com/wp-content/uploads/2023/04/Bildschirmfoto-2023-04-28-um-16.20.05-968x1024.png)
![Το Σάββατο 29 Απριλίου οι διασυλλογικοί αγώνες στίβου Κ18 2 Bildschirmfoto 2023 04 28 um 16.20.05](https://thenewhellenictimes.com/wp-content/uploads/2023/04/Bildschirmfoto-2023-04-28-um-16.20.05-968x1024.png)