Το αριθμ. 156150/Ε3/16-12-2022 έγγραφο με το οποίο σας διαβιβάζεται το πρόγραμμα και η αφίσα της Ημερίδας με τίτλο: «Η Τέχνη και η Επιστήμη στην Εκπαίδευση-Η περίπτωση των Καλλιτεχνικών Σχολείων», που θα πραγματοποιηθεί στο Καλλιτεχνικό Σχολείο Κερατσινίου-Δραπετσώνας (Ελ. Βενιζέλου 9, Κερατσίνι) τη Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2022 και ώρα 09:00-15:00 και απευθύνεται μεταξύ άλλων και σε εκπ/κούς Π.Ε. & Δ.Ε.
![<strong>19 Δεκεμβρίου: «Η Τέχνη και η Επιστήμη στην Εκπαίδευση-Η περίπτωση των Καλλιτεχνικών Σχολείων»</strong> 2 Bildschirmfoto 2022 12 18 um 09.44.42](https://thenewhellenictimes.com/wp-content/uploads/2022/12/Bildschirmfoto-2022-12-18-um-09.44.42-947x1024.png)
![<strong>19 Δεκεμβρίου: «Η Τέχνη και η Επιστήμη στην Εκπαίδευση-Η περίπτωση των Καλλιτεχνικών Σχολείων»</strong> 2 Bildschirmfoto 2022 12 18 um 09.44.42](https://thenewhellenictimes.com/wp-content/uploads/2022/12/Bildschirmfoto-2022-12-18-um-09.44.42-947x1024.png)
![<strong>19 Δεκεμβρίου: «Η Τέχνη και η Επιστήμη στην Εκπαίδευση-Η περίπτωση των Καλλιτεχνικών Σχολείων»</strong> 3 Bildschirmfoto 2022 12 18 um 09.45.13](https://thenewhellenictimes.com/wp-content/uploads/2022/12/Bildschirmfoto-2022-12-18-um-09.45.13-1024x878.png)
![<strong>19 Δεκεμβρίου: «Η Τέχνη και η Επιστήμη στην Εκπαίδευση-Η περίπτωση των Καλλιτεχνικών Σχολείων»</strong> 3 Bildschirmfoto 2022 12 18 um 09.45.13](https://thenewhellenictimes.com/wp-content/uploads/2022/12/Bildschirmfoto-2022-12-18-um-09.45.13-1024x878.png)
![<strong>19 Δεκεμβρίου: «Η Τέχνη και η Επιστήμη στην Εκπαίδευση-Η περίπτωση των Καλλιτεχνικών Σχολείων»</strong> 4 Bildschirmfoto 2022 12 18 um 09.46.00](https://thenewhellenictimes.com/wp-content/uploads/2022/12/Bildschirmfoto-2022-12-18-um-09.46.00-822x1024.png)
![<strong>19 Δεκεμβρίου: «Η Τέχνη και η Επιστήμη στην Εκπαίδευση-Η περίπτωση των Καλλιτεχνικών Σχολείων»</strong> 4 Bildschirmfoto 2022 12 18 um 09.46.00](https://thenewhellenictimes.com/wp-content/uploads/2022/12/Bildschirmfoto-2022-12-18-um-09.46.00-822x1024.png)
Η παρούσα διοργάνωση είναι αφιερωμένη στον αείμνηστο ηθοποιό – καθηγητή υποκριτικής του Καλλιτεχνικού σχολείου Κερατσινίου – Δραπετσώνας, Άγγελο Γούναρη, και για αυτό την ημερίδα θα ανοίξει με ένα τραγούδι η Έλενα Π., η μητέρα του Γιωργάκη, μαθητή του σχολείου. Είναι το τραγούδι που τραγούδησε μαζί της για τελευταία φορά ο αγαπημένος φίλος και συνάδελφος Άγγελος Γούναρης. Δεν θα ξανακουστεί ποτέ πια το παιδικό του γέλιο και η στεντόρεια φωνή του στους διαδρόμους του σχολείου…
![<strong>19 Δεκεμβρίου: «Η Τέχνη και η Επιστήμη στην Εκπαίδευση-Η περίπτωση των Καλλιτεχνικών Σχολείων»</strong> 5 Αφίσα](https://thenewhellenictimes.com/wp-content/uploads/2022/12/Αφίσα-739x1024.jpeg)
![<strong>19 Δεκεμβρίου: «Η Τέχνη και η Επιστήμη στην Εκπαίδευση-Η περίπτωση των Καλλιτεχνικών Σχολείων»</strong> 5 Αφίσα](https://thenewhellenictimes.com/wp-content/uploads/2022/12/Αφίσα-739x1024.jpeg)